Fitness

Zajęcia podzielone są na trzy etapy:

 1. rozgrzewkę
 2. cykl zajęć aerobowych
 3. rozciąganie

Gimnastyka pomaga nam:

 • schudnąć
 • wymodelować sylwetkę
 • odreagować
 • doskonale zatrzymać zegar biologiczny

Regularny trening aerobowy:

 • zwiększa odporność organizmu
 • dotlenia organizm
 • zwiększa wchłanianie tlenu i wykorzystanie wapnia, a zatem zapobiega osteoporozie
 • uaktywnia nasz naturalny system obrony przed wolnymi rodnikami
 • zapobiega utracie jędrności ciała

Typy zajęć:

Acive TBC (Total Body Conditioning)
Intensywne ćwiczenia ogólnorozwojowe. Spalają tkankę tłuszczową, poprawiają kondycję fizyczną, wzmacniają i ujędrniają wszystkie grupy mięśniowe (ręce, klatka piersiowa, brzuch, grzbiet, pośladki, uda). Część główną poprzedza intensywna rozgrzewka w formie krótkiego i prostego układu choreograficznego. Ćwiczenia wykonuje się z obciążeniami z wykorzystaniem różnych przyborów (ciężarki, gumy, piłki). Całość zajęć zakończona jest krótkim stretchingiem. Zajęcia dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych.
Body ball
Trening na dużych piłkach. Podczas zajęć zaangażowanych jest wiele grup mięśniowych. Balansowanie ciałem pozwala na wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy oraz wzmocnienie kręgosłupa. Ta forma ćwiczeń jest odpowiednia dla wszystkich niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.
BPU (brzuch, pośladki, uda)
Jest to intensywny program ćwiczeń, który na celu ma szczególne wzmacnianie trzech partii ciała: Brzucha, Pośladków, Ud – najczęściej narażonych na zbędne wielkości oraz cellulit. Ćwiczenia rozpoczynają się krótką rozgrzewką, w czasie której wykonywane są proste kroki, a następnie rozpoczynają się ćwiczenia siłowe w pozycji stojącej, siadzie lub na leżąco. Zajęcia zakończone są krótkim  stretchingiem. Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.
BPU+PIŁKI
To gama ćwiczeń wykonywanych z użyciem dużych piłek. Każda z nich dostosowana jest do wzrostu osoby ćwiczącej, co jest niezbędne do prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Piłka, poprzez swą niestabilność, nieustannie motywuje nasze ciało do wysiłku. Zajęcia z piłką angażują wiele grup mięśniowych. Proste kroki aerobiku wykonywane z piłką, skutkują jeszcze lepszą pracą mięśni. Trening zakończony krótkim rozciąganiem. Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.
TABATA

Ćwiczenia skierowane są  dla każdego, kto chce poprawić ogólną wydolność organizmu i spalić zbędną tkankę tłuszczową. Mimo że trening Tabata należy do intensywnych i był stworzony z myślą o sportowcach, mogą go wykonywać także osoby, które nigdy wcześniej nie rozwijały swojej aktywności fizycznej.

Celem treningu Tabata jest poprawa zarówno wydolności anaerobowej (beztlenowej), jak i aerobowej, czyli tlenowej oraz stymulacja procesów metabolicznych, a co za tym idzie – przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Trening Tabata to skuteczna broń w walce o smukłą sylwetkę. Zaletą tego intensywnego treningu jest to, że spalamy kalorie jeszcze po jego zakończeniu, ponieważ poziom przemiany materii jest wtedy znacznie podwyższony.

Zdrowy kręgosłup – Pilates – Stretching

Zalety zajęć:

 • pomagają uzyskać prawidłową postawę
 • zmniejszają skutki przeciążeń narządu ruchu
 • uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie
 • poprawiają stabilizację kręgosłupa oraz stawów obwodowych

Zajęcia mają charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny w zakresie bólu pleców i skrzywień kręgosłupa.Trening obejmuje ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. Nauka oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy(stabilizacji ) ciała są wplecione w tok ćwiczeń.Na zajęciach  zdrowy kręgosłup wykorzystujemy  piłki rehabilitacyjne – Body Ball.Ćwiczenia na bazie Pilatesa, gdzie w rytmie spokojnej muzyki doskonale wzmacniamy mięśnie głębokie, poprawiamy postawę i samopoczucie.Jedna z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.
Polecany szczególnie  dla osób z problemami z kręgosłupem jako element leczniczy ale i profilaktyczny dla wszystkich.Zajęcia przeplatane są Stretchingiem, który wspaniale likwiduje przykurcze mięśniowe, które mogą być spowodowane, np. siedzącym trybem pracy czy treningiem siłowym, ćwiczenia polegają na rozciąganiu wszystkich partii mięśniowych. Trening ma na celu przywrócenie równowagi w organizmie, jego wyciszenie, relaks, a także zwiększenie elastyczności mięśni. Również dobry sposób na odreagowanie na stres. Zajęcia dla wszystkich.

Bollywood aerobic – wzmacnia serce i mięśnie całego ciała
 Na tych zajęciach każda nasza  część ciała jest aktywna począwszy od głowy skończywszy na stopach .
Ten rodzaj ćwiczeń łączy w sobie dużo gracji i dynamiki, poruszając się w rytm orientalnej muzyki wykorzystujemy klasyczne tańce indyjskie wraz z tańcem brzucha, dodatkowy klimat zajęć oddaje użycie rekwizytów takich jak: chusty, pasy do tańca brzucha, bransolety, kolczyki.Jeśli chcesz na chwilę odprężyć się, oderwać się od codziennej monotonii i przenieść się w bajkowy świat rodem z Bollywood – zapraszamy na zajęcia. Zajęcia dla wszystkich.
Zumba
Zumba – to świetna zabawa, która podobnie jak klasyczny fitness rzeźbi sylwetkę poprzez wykonywanie szybkich i wolnych ruchów. Uczestnicy treningu często nawet nie zauważają, jak intensywnie ćwiczą w atmosferze świetnej imprezy. Nieskomplikowane kroki taneczne, urozmaicone kombinacje ruchów i energetyczna muzyka porywają nas do zabawy.

Bardzo dynamiczna i ekscytująca mieszanka rytmów latynoskich, tj.merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist i wiele innych. Ale tak naprawdę do konkretnych układów można wpleść wszystko, nawet taniec brzucha, czy hip- hop.Ważne, by były to rytmy, przy których „nogi same rwą się do tańca”, a dusza pragnie gorącej zabawy.

Zumba łamie tą formę i praktycznie każda piosenka ma mały układ złożony maksymalnie z 2-4 kroków. Ponadto kroki nie są wyliczane, to muzyka dyktuje, który będzie następny. Za każdym razem, kiedy muzyka wraca, powtarzamy ten sam krok, a ćwiczący już intuicyjnie wiedzą, co będzie dalej.

ZUMBA jest przeznaczona dla wszystkich niezależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych lub doświadczenia w tańcu lub fitnessie, gdyż łatwo ją dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości.